Oluline on jälgida, et sinu lemmikloom saaks täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitu just temale sobivas koguses. Täisväärtuslik toit sisaldab õiges vahekorras  kõiki lemmiku eluks vajalikke toitaineid, vitamiine ja mineraale.

Miks eelistada DOGS´n TIGER toitu?

Dogs'N Tiger toidud valmistatakse armastusega, teaduslikult ja parimate koostisainetega. Toit ei sisalda kunstlikke lisaaineid, teravilja ega suhkrut. Lisaks rohkele lihale sisaldab toit kõike, et tagada neljajalgsetele sõpradele õige ja tasakaalustatud toitumine. Kõik brändi tooted on heaks kiidu saanud Hamburgis töötava loomaarsti, dr Karen Schlotterbecki, poolt, kes oma töös näeb igapäevaselt, mida põhjustab lemmikutele vale toidu andmine.

DOGS´n TIGER koeratoit

Kõrge lihasisaldus toidus on koerte jaoks väga oluline. Võib tunduda, et mida kõrgem lihasisaldus pakendil märgitud on, seda parem, kuid siin on üks aga. Paljud tootjad märgivad pakendil liha nimetuse all kehvemaid loomseid kõrvalsaadusi nagu näiteks sarved, küünised ja  suled. See pole keelatud, kuid see pole lemmikute jaoks nii kvaliteetne ja toitev. Seetõttu peaksite hoolikalt uurima, mida toit täpselt sisaldab - kvaliteetse sööda puhul on välja toodud loomsed kõrvalsaadused: maks, kopsud, süda jne. 

Lisaks lihale vajavad koerad ka muud toitu. Maitsetaimed ja köögiviljad on koerte jaoks olulised kiudainete allikad, mis stimuleerivad seedimist ning seetõttu peaks neid leiduma ka nende toidus.

Koeratoidu leiad siit

DOGS´n TIGER kassitoit

Pakendil on oluline jälgida koostisosade kvaliteeti, paljud tootjad kasutavad odavaimat ja seega sageli ka kõige vähem toitainerikkamat varianti. Näiteks rohekarbid on kvaliteetsed looduslikud koostisosad ja sageli asendatakse need odavate munakoortega.

Nagu ka koeratoidu puhul märgitakse tihti kassisööda pakendile loomsed kõrvalsaadused, kuid pole välja toodud, mis need on ning seetõttu ei saa te veenduda toidu kvaliteetsuses. Dogs'n Tigeris on välja toodud täpselt, mida toit sisaldab. Kõrvalsaadused nagu rups, maks, kopsud või süda, on kvaliteetsed rikkalikud valguallikad ja sobivad suurepäraselt tervislikuks kassitoiduks.

Kassitoidu leiad siit 

Naschkatze tuunikalafilee ja krevettidega märgtoidud Dogs N' Tiger
linnuliha, maguskartuli ja ürtidega märgtoitdudDogs N' Tiger

Miks eelistada suhkruvaba toitu?

Paljudesse loomasöötadesse on peidetud suhkur, kuid see on tarbetu ja isegi kahjulik looma tervisele. Uuringud on näidanud, et kass tunneb soolast, kibedat ja haput maitset, magusat minimaalselt, kui üldsegi. Seega ei muuda kassitoidule lisatud suhkur ka toidu maitset atraktiivsemaks.

Suhkru nimetused pakendil võivad olla märgitud: glükoos, sahharoos, maisitärklis, fruktoosisiirup või maltoos.

Miks eelistada teraviljavaba toitu?

Samuti on leidnud teravili tee paljudesse toodetesse  odava täitematerjalina. Kuid kuna see võib põhjustada allergiat ja talumatust, peaks eelistama teraviljavaba toitu. Lisaks sellele pole koerte seedimine suunatud teravilja töötlemisele.

Kokkuvõtvat koosneb hea loomatoit hoolikalt valitud kvaliteetsetest looduslikudest koostisosadest, mis on ilma tarbetute lisanditeta.

Mida ei peaks lemmikloomad kindlasti tarbima?

Ohtlikud toidud kassile on sibul, küüslauk, toores muna, šokolaad, pärmitainas, kondid ja luud, viinamarjad ja rosinad, suuremates kogustes maks ja kuna enamik kasse on tegelikult laktoositalumatud, siis ka piim ja teised piimatooted.

Ohtlikud toidud koerale on samuti sibul ja küüslauk, šokolaad, avokaado, tomat ja paprika, rosinad ja viinamarjad, erinevate viljade kivid ning makadaamia pähklid.